Connect with us

Њукасл го претстави Свен Ботман

Англискиот премиерлигаш Њукасл го потврди трансферот на Свен Ботман од Лил за 35 милиони фунти. Тој е претставен како големо засилување за „чавките“, откако ја добија битката со Милан за одличниот дефанзивец. Ботман потпиша петгодишен договор со Њукасл.


Ботман стана главна цел за засилување во одбраната на тимот на Еди Хау, а Њукасл успеа да го победи Милан иако тој ги имаше договорено личните услови со италијанскиот шампион.

Тој е трето засилување за Њукасл во преодниот рок, по голманот Ник Поуп и левиот бек Мет Таргет.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови