Connect with us

Нова жестока пресметка на хулигани во Франција (ВИДЕО)

Продолжуваат хаотичните случувања со масовни тепачки во францускиот фудбал. Во пресрет на натпреварот од француската лига меѓу Монпелје и Бордо, се случи голема тепачка помеѓу навивачите на клубовите.


„Ле Паризиен“ пишува дека автобус со навивачите на Бордо бил нападнат од околу 50 навивачи на Монпелје на автопатот. Се случила голема тепачка на хулигани вооружени со палки и со факели.

16 навивачи беа повредени, а натпреварот се одигра и покрај овие немири и заврши со резултат 3-3.

Advertisement

Facebook

Тимови