Connect with us

Нова ера во Интер: Нема веќе “Пирели”, претставен новиот спонзор (ФОТО)

Италијанскиот првак Интер почнува нова ера, без “Пирели” на дресот. Оваа компанија повеќе од една деценија беше заштитен знак за дресот на “нероаѕурите”, но сега е почеток на една нова авантура.

На новиот дрес ќе пишува “Inter Fan Token”.

Advertisement

Facebook

Тимови