Connect with us

Неверојатни сцени во Германија: Фановите на Хамбургер славеа, ама Хајденхајм се пласира во Бундес-лигата

Неверојатни сцени се случија денеска во Сандхаузен. Хамбургер победи со 1-0 на гостински терен, па во тој момент беше пласиран во Бундес-лигата, со оглед дека Хајденхајм со 1-2 кај Регенсбург.


Но, за шест минути во судиското продолжение се случи пресврт, па Хајденхајм сепак се пласира во елитата, што ги шокираше навивачите на Хамбургер. Нивниот клуб сепак ќе оди во плеј-офот каде ќе игра против Штутгарт за пласман во елитното друштво.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови