Connect with us

Несторовски: Подготвен сум пак да станам и да се борам!

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски ќе мора да го оперира левото колено и поради оваа повреда нема да може да настапи на Европското првенство. Тој ги повреди лигаментите на тренинг на Удинезе и ќе мора да замине „под нож“. Вели дека ќе мора да ја прифати реалноста и да замине на операција, но има волја повторно да стане и да застане на нозе.


„Жал ми е, но подготвен сум да станам и да се борам. За жал, оваа повреда нема да ми дозволи да играм на Европското првенство со Македонија, на што бев многу желен. Но, ќе дадам сè од себе и ќе го победам овој предизвик, да се вратам посилен од порано. Сакам да им се заблагодарам на моето фантастично семејство, на соиграчите, пријателите и навивачите кои ми напишаа и ме натераа да се чувствувам сакан повеќе од кога било во ова тешко време. Благодарност и до професорот Маријани и неговиот тим. Патот е тежок, но јас сум подготвен“, напиша Несторовски на Инстаграм од болничкиот кревет.

Тимови

Advertisement

Facebook