Connect with us

Наполи убедлив против Верона, дваесетина минути за Елмас (ВИДЕО)

Наполи на одличен начин ја стартуваше сезоната во Серија А совладувајќи ја Верона на гости со 2-5. Тимот на Лучијано Спалети покажа завидна ефикасност, а Елиф Елмас доби нешто повеќе од дваесет минути на овој дуел.

Кевин Ласања во 29.минута ја доведе Верона во водство, но одговорија Кварацкелија и Осимен за предност на Наполи на полувремето.

Во вториот дел, Томас Анри израмни во 48.минута, но Наполи не застана туку повторно обезбеди убедлива предност. Зиелински погоди за 2-3 во 55.минута, Лоботка десет минути подоцна го зголеми водството, а Матео Политано во 79.минута го постави конечниот резултат.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови