Connect with us

Младите фудбалери мораа дополнително да останат на Фарските Острови

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година нема по добро да го памети гостувањето на Фарски Острови. Селекцијата на Драги Канатларовски не успеа да слави победа, одигра само 1-1, а дополнително мораше да остане уште една вечер поради лошите временски услови.


Младиот национален тим беше планирано синоќа да се врати од Фарски Острови и да има повеќе време за одмор пред заминувањето за Ерменија, но патувањето беше одложено за денеска поради лошите временски услови.

Составот на Драги Канатларовски и по три кола нема победа во новиот циклус квалификации за ЕП 2023.

Advertisement

Facebook

Тимови