Connect with us

Мјуриел го „смрзна“ Милан (ВИДЕО)

Аталанта го победи Милан со 3-2 и ја прекина лошата серија. Луис Мјуриел постигна победнички погодок во 95.минута, три минути откако Милан остана со играч помалку поради исклучувањето на Калабрија.

Лукман во 38.минута донесе водство за Аталанта, но израмни Жиру на крајот од првиот дел.

Лукман во 55.минута уште еднаш донесе предност за домаќинот, а Лука Јовиќ погоди за 2-2 во 80.минута. Но, Аталанта дојде до трите бода, со голот на Мјуриел во судиското продолжение.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови