Connect with us

Миовски се приклучи на Абердин (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски се приклучи на новиот тим Абердин на подготовките во Шпанија. Тој потпиша четиригодишен договор, а од вчера се приклучи на соиграчите.


„Тој е тука“, објави Абердин на социјалните мрежи.

Абердин ќе ги реализира подготовките во Шпанија, а дотогаш треба да бидат средени сите детали за работната виза на Миовски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови