Connect with us

Милевски кон фудбалерите: Не се радувате на реми против Англија. Можете да бидете горди, тоа ќе нѐ води напред (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија одигра 1-1 против Англија дома, а фудбалерите не се радуваа премногу во соблекувалната по овој голем резултат. Селекторот Благоја Милевски им рече дека можат да бидат горди на себе за прикажаното на теренот, а токму ваквиот пристап ќе ги води напред…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови