Connect with us

Меси погоди на големиот јубилеј (ВИДЕО)

Лионел Меси вечерва го игра 1.000-от натпревар во својата блескава кариера. И успеа да го зачини со гол за водство на Аргентина во осминафиналната пресметка против Австралија.

Тој ја затресе мрежата на Австралијците во 35.минута.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови