Connect with us

Мектоминај и пресуди на Астон Вила во ФА купот (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед се пласира во следната рунда од ФА купот на Англија откако на „Олд Трафорд“ ја совлада Астон Вила со 1-0. Стрелец на победничкиот гол беше Скот Мектоминај во осмата минута од дуелот. Тој успеа да скокне највисоко во противничкиот шеснаесетник и со удар со глава ја затресе мрежата на гостите.

Ралф Рангник на овој натпревар се реши да игра без Кристијано Роналдо, а во нападот шанса добија Кавани и Гринвуд.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови