Connect with us

Мбапе е „францускиот Зоро“ – ќе игра утре со маска против Холанѓаните

Капитенот на Франција, Килијан Мбапе, се очекува да биде на располагање за вториот натпревар во групата на Европското првенство против Холандија, иако го скрши носот во победата од 1-0 против Австрија.

Мбапе беше повреден во судир со Кевин Дансо од Австрија.

Пристигна и заштитната маска на Мбапе која ќе биде во боите на француското знаме.

„Вчера, како што видовте, Мбапе можеше да тренира и да изведе некои активности, исто така и денеска. Искрено се надевам дека ќе ни биде достапен утре во тимот. Килијан Мбапе ќе носи маска, а не можам да кажам ношто повеќе околу деталите на таа маска“, изјави селекторот на Франција, Дидие Дешамп.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови