Connect with us

Маркоски ќе ја дели правдата на Чаир, Ецкоски во Струмица на мечот Беласица – Вардар

Марјан Маркоски од Охрид ќе ја дели правдата на натпреварот меѓу Шкупи и Шкендија од 22. коло во Првата македонска фудбалска лига кој се игра в недела (10. март) од 14 часот.

На Маркоски ќе му помагаат Слаѓан Маркоски од Гостивар и Таравари, исто така од Гостивар.

Марјан Ецкоски, пак, ќе биде главен судија на натпреварот меѓу Беласица и Вардар во Струмица.

 

Advertisement

Facebook

Тимови