Connect with us

Манчестер Јунајтед го декласира Челси и се чекираше во ЛШ (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед го декласира Челси со 4-1 на „Олд Трафорд“, триумф со кој и официјално обезбеди пласман во Лигата на шампионите следната сезона.

Кашемиро обезбеди предност за „ѓаволите“ во шестата минута, а Антони Марсијал зголеми на 2-0 непосредно пред одморот.

Во вториот дел, Бруно Фернандеш реализираше пенал, во листата на стрелците се запиша и Маркус Рашфорд, а почесниот гол за Челси го постигна Жоао Феликс во 89.минута.   

Бразилецот Ентони заработи сериозна повреда и тоа единствената лоша вест за Ерик Тен Хаг од овој меч. 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови