Connect with us

МАКФУДБАЛ ТРЕНЕР на колото: Шпетим Дуро (Струга ТЛ)

Струга Трим Лум е повторно во победнички ритам и го доби дербито против Шкендија. Шпетим Дуро успеа да ја пронајде формулата за успех иако неговиот тим имаше негатива на почетокот на второто полувреме, откако Красниќи реализираше пенал за гостите.

Сепак, Дуро нареди офанзива, а Компаоре и Радески се погрижија за голем пресврт, триумф од 2-1 и ете ја Струга ТЛ повторно како најсериозен кандидат за титулата.

МАКФУДБАЛ го избра Шпетим Дуро за најдобар тренер на 13.коло во Првата фудбалска лига. Тој го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови