Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА КОЛОТО ВО ПРВАТА ЛИГА

Струга Трим Лум е нов шампион на Македонија. Тимот кој речиси постојано ја чуваше првата позиција, на крајот успеа и да ја задржи како недостижен за ривалите.


Шкупи ја загуби круната, но го доби дербито со Шкендија, што можеби ќе му го донесе и второто место на крајот од битката.


Сѐ друго е безмалку ревијално, а кога нема дополнителен притисок и тензија, тогаш стрелците доаѓаат до израз.


МАКФУДБАЛ го избра најдобриот тим за 31.коло во Првата фудбалска лига. Го предводи тренерот на новиот шампион, Шпетим Дуро.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 31.КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА

 1. КРИСТИЈАН НАУМОВСКИ (ШКУПИ)
 2. ФИЛИП МИШЕВСКИ (МАКЕДОНИЈА ЃП)
 3. ДАРКО ИЛИЕСКИ (ШКУПИ)
 4. ГЛИГОР ДОНЧЕВ (ТИКВЕШ)
 5. ФРЕДИ АЛВАРЕЗ (ШКУПИ)
 6. БУШАМИН ШАБАНИ (СТРУГА ТЛ)
 7. ЕРАЛДО ЧИНАРИ (ШКЕНДИЈА)
 8. АНЕС РУШЕВИЌ (РАБОТНИЧКИ)
 9. АРБИ ВОША (МАКЕДОНИЈА ЃП)
 10. БЕСАРТ ИБРАИМИ (СТРУГА ТЛ)
 11. АЛЕКСАНДАР МИШОВ (ТИКВЕШ)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: ШПЕТИМ ДУРО

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови