Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 3. КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ!

Вардар ја оствари првата победа во второлигашка конкуренција совладувајќи ја Воска Спорт со 2-0. Силекс го чува максималниот ефект на Западот со минималниот триумф во Охрид, а Беласица им се врати на победите откако го совлада Кит Го со 3-1 во Струмица.


Победа Прилеп пред околу 4.000 гледачи ремизираше против Каменица Саса, а Слога Виница е тимот кој има максимални девет бода на Истокот.

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим на 3. коло во вторите лиги.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 3.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ

 1. ФИЛИП ИЛИЌ (ВАРДАР)
 2. АНДРЕЈ РИЧКОВ (КАМЕНИЦА САСА)
 3. ФИЛИП СТОМНАРОСКИ (ПОБЕДА)
 4. НЕНАД МИШКОВСКИ (ВАРДАР)
 5. ИВАН МИТРОВ (СЛОГА ВИНИЦА)
 6. АЛЕКСАНДАР КОЦЕВ (БЕЛАСИЦА)
 7. ЕДИН МЕРСОВСКИ (КОРЕБИ)
 8. ЃОРЃИ ТАНУШЕВ (СИЛЕКС)
 9. НИКОЛА НАУМОСКИ (ВАРДАР)
 10. ВЛАДИМИР ЖОГЛЕВ (БЕСА)
 11. ДИМИТАР ИВАНОВ (ТЕТЕКС)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: ГОРАН СИМОВ

Advertisement

Facebook

Тимови