Connect with us

МАКФУДБАЛ – ТИМ НА 17.КОЛО ВО ВТОРИТЕ ЛИГИ!

Брегалница со пресврт стигна до победа од 2-1 против Победа, Тиквеш беше поубедлив (3-0) против Росоман, а и Скопје со триумф (2-1) над Дрита го чува врвот. Почнаа возбудувањата на Истокот и на Западот, а второлигашките натпревари многу често носат поквалитетен фудбал и од дуелите во Првата лига.


Избраниците на Емил Грнев одиграа одличен меч против Слога Виница, па стратегот на Кит Го е најдобриот тренер на 17. коло во вторите лиги.

Макфудбал го издвои и најдобриот тим за изминатото во второлигашката конкуренција.

 1. МАРТИН ДАВКОВ (КИТ ГО)
 2. АЛЕСАНДАР ВАРЕЛОВСКИ (ТИКВЕШ)
 3. ОЛИВЕР ХРИСТОВ (КИТ ГО)
 4. АЈРАДИН ЦУЦУЛИ (ОХРИД ЛИХНИДОС)
 5. БЛАГОЈА ЉАМЧЕВСКИ (ТИКВЕШ)
 6. ФИЛИП ЈАНЕВСКИ (СКОПЈЕ)
 7. БЛАГОЈ ИСТАТОВ (ОСОГОВО)
 8. ШЕРИФ РЕЏЕПИ (ОХРИД ЛИХНИДОС)
 9. ДАРКО ДОДЕВ (БРЕГАЛНИЦА)
 10. МАРТИН СТОЈАНОВ (БРЕГАЛНИЦА)
 11. ЕДИЗ СПАХИУ (ТИКВЕШ)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: ЕМИЛ ГРНЕВ (КИТ ГО)

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови