Connect with us

МАКФУДБАЛ ИГРАЧ на сезоната: Буњамин Шабани (Струга ТЛ)

Струга Трим Лум ја одбрани титулата во македонскиот шампионат. Клучна се покажа победата против Шкендија (0-2) во Тетово, но шампионот покажа најмногу во целиот тек од сезоната, со мали периоди на пад на формата.

Еден од најконстантните и лидер на тимот на Струга ТЛ е капитенот Буњамин Шабани. Без него во средниот ред, не би фукционирал ниту нападот, а тимот дефинитивно не би го имал овој победнички, шампионски лик.

Тој одигра на врвно ниво кога беше најпотребно и го поведе тимот во одбрана на шампионскиот пехар.

МАКФУДБАЛ го избра Буњамин Шабани за најдобар фудбалер за сезоната 2023/24 во Првата фудбалска лига. Тој го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА СЕЗОНАТА.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови