Connect with us

МАКФУДБАЛ ИГРАЧ НА КОЛОТО: Буњамин Шабани (Струга ТЛ)

Струга Трим Лум славеше во големото дерби против Шкупи со 2-1, а Шпетим Дуро едноставно го остави Буњамин Шабани да диригира со играта на својот тим. Тоа беше победничка формула.

Шабани беше и успешен реализатор на најстрогата казна, првиот од трите пенали кои беа досудени на дербито.

МАКФУДБАЛ го прогласи Буњамин Шабани за најдобар фудбалер на 22.коло во Првата фудбалска лига. Тој го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови