Connect with us

МАКФУДБАЛ – ИГРАЧ на 18.коло во Првата лига: Лука Станковски (Работнички)

Работнички победува на негов погон. Иако најмлад, комплетно ја презеде одговорноста. Одличен во креацијата, фантастичен преглед на игра, долг чекор, сенс за проигрување, но и неверојатно чувство за погодок.

Лука Станковски е новата млада ѕвезда на Работнички, но и на Првата фудбалска лига. Неодамна наполни 18 години, а игра толку зрело, како „цел живот“ да е прволигашки фудбалер. Неговиот капацитет е многу поголем и веројатно го очекува светла иднина, во голем клуб од Лига 5 во Европа. 

Двоен стрелец на мечот со Борец, шут од далечина, потоа и сенс да се биде на вистинското место за победнички погодок. Лука Станковски го заслужи изборот за МАКФУДБАЛ – ИГРАЧ на 18.коло во Првата фудбалска лига. 

      

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови