Connect with us

МАКФУДБАЛ – ИГРАЧ на 16.коло во Првата лига: Калид Абдул Басит (Македонија ЃП)

Македонија ЃП е хит во првенството, се впушти во трка за шампионската титула со Шкендија и со Шкупи, а полека го зацврстува и победничкиот менталитет. Во тоа многу помага и робусниот напаѓач Калид Абдул Басит кој во клучни моменти умее да погоди и да го сврти резултатот во корист на ѓорчепетровци. 

Така беше и на вчерашниот натпревар против Пелистер на стадионот во Ѓорче Петров. Калид Абдул Басит беше двоен стрелец, а со вториот погодок постигнат во 85.минута извлече победа за Македонија ЃП. Го заслужи епитетот МАКФУДБАЛ – ИГРАЧ на 16.коло во Првата лига во изборот на нашата редакција.

Македонија ЃП во следното коло му гостува на Вардар. 

     

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови