Connect with us

МАКФУДБАЛ – ГОЛ НА КОЛОТО: Марјан Радески (Академија Пандев)

Академија Пандев беше пред нов пораз. Но, конечно се разбуди Марјан Радески и блесна во репрезентативен елемент. Израмни од пенал, а потоа го постигна и голот на колото за триумф на својот тим. 

Небесен скок по центаршутот на Трапановски и прецизен удар со глава за пресврт на дуелот против Борец. 
    

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови