Connect with us

Љупчо Дориев во тимот на колото во Узбекистан

Македонскиот интернационалец Љупчо Дориев продолжува со одлични игри и во новата сезона во првенството на Узбекистан. Тој е избран во тимот на 4.коло во шампионатот на Узбекистан по одличната игра што ја прикажа во дресот на Согдиана во триумфот на гости (2-3) против Пахтакор.

Дориев беше еден од најдобрите фудбалери во својот тим и заслужи место во тимот на колото заедно со соиграчот Шокрук Абдурахмонов, кој беше стрелец на хет-трик.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови