Connect with us

Лукаку се сели во Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку е позајмен во Рома од Челси, но наскоро ќе заигра за нов клуб.


Според италијанските медиуми, Белгиецот се согласил да се пресели во Саудиска Арабија.

„Веќе им кажав на навивачите на Рома дека заминувањето на Лукаку е сигурно. Што се однесува до Јувентус, тешко дека ќе успее, бидејќи Лукаку веќе кажа „да“ на милионската понуда од Саудиска Арабија“, откри познатиот италијански новинар Фабио Сантини.

Лукаку оваа сезона за Рома постигна 11 гола на 18 натпревари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови