Connect with us

Лукаку промаши пенал, па донесе победа за Рома во „луд“ пресврт (ВИДЕО)

Рома стигна до неверојатно драматична победа (2-1) против Лече на „Олимпико“ откако постигна два гола во судиското продолжение.


Ромелу Лукаку во петтата минута не реализира пенал, голманот на Лече, Владимиро Фалконе, го одбрани неговиот удар, но затоа постигна победнички гол во 95.минута од дуелот.


Лече имаше водство во до 92.минута. За гостите стрелаше Понтус Алмквист во 72.минута, но Сердар Азмун израмни во судиското продолжение, а потоа Лукаку погоди и за конечни 2-1.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови