Connect with us

Лукаку конечно погоди – ја искрши клупата за резерви (ВИДЕО)

Ромелу Лукаку е „виновникот“ зошто Белгија си оди дома по групната фаза на Светското првенство. Напаѓачот на Интер за едно полувреме промаши толку многу зицери, и тоа во одлучувачкиот меч против Хрватска за пласман во осминафиналето.

На Белгијците им беше потребна победа, а меќот до крајот остана 0-0.

На крајот, цехот го плати клупата за резервни играчи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови