Connect with us

Луан Силва ја удвои предноста на Тиквеш (ВИДЕО)

Тиквеш има предност од 2-0 и се наоѓа пред историски успех во Купот на Македонија. Откако Кристијан Стојкоски донесе водство во 41.минута, Тиквеш продолжи да напаѓа и во вториот дел.

Офанзивниот пристап го искористи Луан Силва, кој зголеми на 2-0 во 59.минута од мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови