Connect with us

Ливерпул ќе го врати Фабио Карвалјо од позајмицата во Лајпциг

Ливерпул започна преговори со Лајпциг за раскинување на позајмицата на Фабио Карвалјо. Причината за ова е малата минутажа што ја добива офанзивниот играч, со вкупно само 257 минути досега оваа сезона.


Фабио Карвалјо најверојатно ќе се врати во тимот на Јирген Клоп во јануари, каде би можел да добие минутажа со оглед на можниот настап на Мохамед Салах на Купот на Африканските нации.

Ливерпул во моментов е на првото место на табелата во Премиер-лигата со 37 бода, еден повеќе од Арсенал.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови