Connect with us

Лион се вклучува во трката за Елиф Елмас

Францускиот прволигаш Олимпик Лион би сакал да го купи македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, пишуваат италијанските медиуми. Според извори на „Тутомеркатовеб“, раководството на Лион во Елмас ја гледа замената за Лукас Пакета. Бразилецот до крајот на преодниот рок најверојатно ќе се пресели во Премиер – лигата.

Елмас оваа сезона исто така не е стартер во тимот на Лучијано Спалети, меѓутоа секако е многу важен играч во ротацијата. Наполи за него бара отштета од 40 милиони евра.

Интерес за Елиф Елмас има од Евертон и од Манчестер Јунајтед, како и од Спортинг Лисабон.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови