Connect with us

Лил и во новата сезона ќе го мачи ПСЖ – Суперкупот за шампионот на Франција (ВИДЕО)

Актуелниот првак Лил и во новата сезона ќе му прави многу проблеми на фаворизираниот ПСЖ. Во дуелот од Суперкупот на Франција што се одигра во Тел Авив, тимот на Лил славеше со 1-0, со голот на Џека во 45.минута од мечот.

Ѕвездите на ПСЖ не успеаја да возвратат до самиот крај, па првиот трофеј во новата сезона во Франција му припадна на Лил.

Advertisement

Facebook

Тимови