Connect with us

Левски сака да го купи Дориан Бабунски

Македонскиот интернационалец Дориан Бабунски игра одлично за Ботец Враца, а по неколку постигнати гола пристигнаа и понуди за промена на средината. Левски е заинтересиран да го доведе Бабунски во своите редови во зимскиот преоден рок.

Сепак, Ботев Враца нема така лесно да се откаже од услугите на напаѓачот. Раководството на клубот одреди отштета од 100.000 евра за негово заминување.

Дориан Бабунски доби повик за настап во сениорската репрезентација на Македонија во последната сесија од квалификациите за СП.

Advertisement

Facebook

Тимови