Connect with us

Лаутаро Мартинез му го донесе пехарот на Интер во Купот на Италија (ВИДЕО)

Интер го освои пехарот во Купот на Италија, откако во финалето на „Олимпико“ ја победи Фиорентина со 2-1. За Интер ова е деветти куп-трофеј, а Симоне Инзаги ја продолжи традицијата да го освојува трофејот во ова натпреварување.

Фиорентина поведе во третата минута со голот на Нико Гонзалес.

Сепак, Интер успеа да направи пресврт уште во првото полувреме.

Лаутаро Мартинез во 29.минута успеа да го израмни резултатот, а осум минути подоцна уште еднаш ја затресе мрежата на „виолетовите“.

     

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови