Connect with us

Лацио го растури Милан на „Олимпико“ (ВИДЕО)

Актуелниот шампион Милан лошо си помина во Рим на гости кај Лацио. Тимот на Стефано Пиоли беше декласиран со 4-0. „Лацијалите“ по ова се искачија на третата позиција со 37 бода, а се радува и Наполи кој сега има двоцифрена предност од 12 бода пред Милан.

Сергеј Милинковиќ – Савиќ го отвори резултатот во четвртата минута, а Закањи зголеми на 2-0 пред крајот на првиот дел.

Луис Алберто од пенал го постигна третиот гол за Лацио во 67.минута, а Фелипе Андерсон го постави конечниот епилог осум минути подоцна.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови