Connect with us

„Кралевите“ ја смирија Џирона и се искачија на врвот во Шпанија (ВИДЕО)

Реал Мадрид убедливо ја победи Џирона на гости со 0-3, ја симна од врвот и се искачи на првата позиција на табелата со 21 бод. Хоселу во 17.минута го отвори резултатот по одличната асистенција на Белингам, а четири минути подоцна Чуамени зголеми на 0-2.

Во 71.минута, Белингам се запиша и во листата на стрелците, а во финишот Реал Мадрид остана со играч помалку поради исклучувањето на Начо Фернандез.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови