Connect with us

„Кралевите“ го освоија Билбао (ВИДЕО)

Реал Мадрид успеа да се издигне од поразот од Вилјареал и славеше со 0-2 на гости кај Атлетик Билбао. Сега „кралевите“ повторно имаат три бода негатива во однос на лидерот Барселона.

Карим Бензема донесе водство за Реал со голот во 24.минута.

Тони Крос во последните мигови од мечот го потврди триумфот за конечни 0-2.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови