Connect with us

Косовскиот тим Гњилане заинтересиран за Кривањева

Дефанзивецот на Шкупи, Бесарт Кривањева, има понуда да се пресели во Косово и да настапува за тимот на Гњилане. Четвртопласираниот тим во косовското првенство сака да ја засили одбраната со корпулентниот стопер на Шкупи кој одигра одлична есенска полусезона во дресот на составот од Чаир. 

Сепак, Шкупи исто така се бори за шампионската титула во македонскиот шампионат и Кривањева е пред сериозна дилема. Покрај, Кривањева, интерес од Косово постои и за Ардит Илјази.

Шкупи планира неколку квалитетни засилувања за пролетниот дел од шампионатот. 

 
 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови