Connect with us

Кога ги нема Бензема и Винисиус, тука е Родриго: „Кралевите“ подобри од Севилја (ВИДЕО)

Реал Мадрид оствари триумф (1-2) на гости против Севилја и се зацврсти на второто место во Ла Лига со 77 бода, четири повеќе од Атлетико Мадрид. Карло Анчелоти на овој меч не можеше да смета на Карим Бензема и на Винисиус Жуниор, но тоа беше шанса за нов блесок на Родриго.

Рафа Мир да доведе Севилја во водство во третата минута, но Родриго израмни во 29.минута.

Во второто полувреме, Бразилецот постигна и победнички гол во 69.минута од мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови