Connect with us

КЛ: Партизан поразен од Флора, триумф на Базел

Српскиот претставник Партизан важеше за фаворит, но загуби (1-0) од Флора на гостувањето во Талин во Конференциската лига на УЕФА. Тоа е втор пораз за „црно-белите“ во групната фаза од ова натпреварување. Стрелец на единствениот гол на дуелот беше Мартин Милер во 44.минута од мечот.


Базел оствари триумф (2-3) на гости против Каират. Артур од пенак, Жегрова и Касами ја донесоа победата на швајцарскиот тим.

Advertisement

Facebook

Тимови