Connect with us

КЛ: Фенербахче го преслуша Лудогорец, Астон Вила убедлива во Холандија (ВИДЕО)

Турскиот гигант Фенербахче успеа да стигне до триумф од 3-1 на домашен терен против Лудогорец во Конференциската лига на УЕФА. Мичи Батшуаи погоди во 42.минута, а Миха Зајц го удвои водството. Потоа Родриго Бекао си постигна автогол за 2-1, но во финишот Миха Зајц со втор гол ја потврди победата.

Астон Вила беше убедлива на гости кај АЗ Алкмар и триумфираше со 1-4. Бејли, Тилеманс, Воткинс и Мекгин беа стрелци за англискиот премиерлигаш, додека Садик постигна почесен гол за домаќинот.

Гент го растури Брејдаблик со 5-0, а Клуб Бриж славеше на гости против Лугано со 1-3. Клаксвик ја победи Олимпија Љубљана со 3-0, а Астана беше подобра од Белкани и победи на гости со 1-2.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови