Connect with us

Кире Ристевски ќе го засили Пјуник

Ерменија стана „ветена“ земја за дел од македонските репрезентативци. После Марјан Радески, кој прв повлече нога, и Стефан Спировски, сега и Кире Ристевски ќе биде нов член на Пјуник. Ерменскиот клуб игра во групната фаза од Конференциската лига на УЕФА, а се бори и за трофеите на домашната сцена, па веројатно тоа е доволен мотив за Македонците да печалат во Ерменија.

Кире Ристевски не се најде на најновиот список на селекторот Благоја Милевски токму затоа што немаше клуб откако раскина со АЕЛ Лимасол.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови