Connect with us

Кире Маркоски замина од Шкупи, пред трансфер е во Шкендија

Повремениот македонски репрезентативец Кире Маркоски се раздели со Шкупи. Лидерот на табелата му се заблагодари на крилниот напаѓач за периодот поминат во клубот од Чаир, каде одигра 20 натпревари и постигна четири гола.

Кире Маркоски нема многу да чека нов ангажман, а многу блиску е до преселба во Тетово. Шкендија е заинтересирана за него, речиси се е договорено и набрзо треба да следи промоцијата во дресот на тетовскиот клуб.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови