Connect with us

Кимих суспендиран на два меча

Баерн Минхен во следните два натпревари во Бундес-лигата ќе биде без еден од своите лидери. Играчот од средниот ред Џошуа Кимих доби суспензија од два натпревари поради црвениот картон што го доби при триумфот од 8-0 против Дармштад во саботата.


Германскиот интернационалец погреши во 4. минута, дозволувајќи му на Марвин Мелем да му ја одземе топката и да се најде сам против Мануел Нојер, пред да го фаулира. Кимих доби директен црвен картон за својата постапка.

Играчот од средниот ред ќе ја пропушти претстојната пресметка со Борусија Дортмунд на „Сигнал Идуна Парк“ на 4 ноември, како и мелот на домашен терен со Хајденхајм на 11 ноември.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови