Connect with us

Келн беше пред триумф во Минхен, но Баерн сепак извлече реми (ВИДЕО)

Баерн Минхен успеа да извлече реми и се спаси од пораз играјќи 1-1 против Келн на „Алијанц арена“. Баварскиот тим сега има четири бода предност на врвот пред Лајпциг. 

Елјеш Скири во четвртата минута го изненади Баерн и донесе водство за гостите, а тимот на Нагелсман долго бараше начин да возрати. На крајот тоа му успеа на Џошуа Кимих во 90.минута од мечот. 

Волфсбург го декласира тимот на Херта на гости со 0:5, Сванберг, Арнолд, Винд, Баку и Мармуш беа стрелци на головите за „волците“. 

Хофенхајм во последните мигови стигна до реми (2:2) против Штутгарт.    

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови