Connect with us

Кејн и Сане го извлекоа Баерн против Лајпциг (ВИДЕО)

Баерн Минхен имаше негатива од два гола на полувреме на гостувањето против Лајпциг, но на крајот сепак успеа да извлече 2-2. По ова, тимот на Томас Тухел се наоѓа на третата позиција со 14 бода, два помалку од лидерот Баер Леверкузен.

Лајпциг поведе со 2-0, со головите на Опенда на Лукеба.

Сепак, во вториот дел Баерн заигра подобро и со головите на Хари Кејн од пенал и на Лирој Сане стигна до реми, 2-2.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови