Connect with us

Кејлор Навас се сели во МЛС лигата

Голманот на ПСЖ, Кејлор Навас, би можел да се пресели во МЛС лигатa, пренесуваат шпанските медиуми. Нешвил е клубот кој е заинтересиран за играчот. Американскиот клуб би можел да го ангажира играчот во јануарскиот преоден рок.


Кејлор Навас минатата сезона ја мина во Нотингем Форест, на 17 натпревари во Премиер – лигата, прими 32 гола и имаше две „чисти мрежи“.


Договорот на 36-годишниот играч со ПСЖ е до летото 2024.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови