Connect with us

Кавадарци не спиеше, до рано наутро се славеше освоениот трофеј (ВИДЕО)

Тиквеш стигна до првиот пехар во клупската историја, откако го освои Купот на Македонија со триумфот над Воска (2-1), а тоа цело Кавадарци знаеше да го прослави на вистински начин. Немаше спиење синоќа во овој град, сите излегоа на улиците да ги пречекаат своите херои и заедно со нив да го прослават големиот успех.

Се пееше и се скандираше до раните утрински часови, сето тоа разубавено со чадни бомби и факели.

Тиквеш со триумфот во Купот обезбеди и прв историски пласман во европските купови. Тимот на Ѓорѓи Мојсов ќе игра во квалификациите за Конференциската лига.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови