Connect with us

Калјари се раздели со тренерот Семпличи

Италијанскиот калчолигаш Калјари, кој освои само еден бод во првите три кола во Серија А, му даде отказ на тренерот Леонардо Семпличи.


Само неколку часа откако Верона му врачи отказ на Ди Франческо се официјализира и втората тренерска смена во Серија А.

Калјари му се заблагодари на Семпличи за тоа што минатата сезона избори опстанок со тимот, но сега ќе побара ново решение за тренерската позиција.

Advertisement

Facebook

Тимови