Connect with us

Јасмин Мециновиќ, големо засилување за Струга ТЛ

Струга Трим Лум донесе квалитетно засилување откако денеска потпиша едногодишен договор со Јасмин Мециновиќ. Стружани беа во потрага по играч кој ќе им донесе стабилност во одбраната, а Мециновиќ го нуди токму тоа, со искуството што го поседува играјќи низ повеќе македонски прволигаши, но и во неколку различни земји.

Мециновиќ последниот ангажман го имаше во далечната Индонезија настапувајќи за екипата на Персела, но си замина од оваа земја поради пандемијата од коронавирус.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови